fbpx
TruJet M3

Na czym polega druk sublimacyjny?

Coraz większą popularnością w branży poligraficznej i reklamowej cieszy się druk sublimacyjny. To nowatorska metoda, która pozwala na realizację nawet pojedynczych projektów bez dodatkowych kosztów. Techniką termotransferową można szybko i niedrogo wyprodukować dowolną liczbę produktów tekstylnych z trwałym nadrukiem w żywych kolorach. Czym dokładnie jest technika druku sublimacyjnego i co daje inwestycja w tę technologię? Sprawdź, jak z pomocą niezawodnych drukarek nowego typu można znacząco zwiększyć możliwości firmy i poszerzyć ofertę.

Sublimacja – co to za zjawisko?

Proces sublimacji polega na przejściu ciała stałego w stan lotny. Potrzebne są do tego duże ciśnienie oraz wysoka temperatura – takie właśnie warunki tworzy się do drukowania metodą sublimacyjną. Nowatorska technika nanoszenia grafiki rozpoczyna się od procesu wydruku motywu na papierze transferowym. Dopiero w następnym kroku przenosi się ją na materiał. Nacisk i ciepło sprawiają, że specjalny tusz na bazie wody podlega sublimacji, co oznacza, że jego cząstki przenoszą się w głąb struktury tkaniny, Tak wykonany nadruk jest wyjątkowo trwały i długo zachowuje wysoką jakość.

Urządzenia do druku sublimacyjnego

Sercem drukarki wielkoformatowej są wytrzymałe głowice drukujące, które zapewniają fotograficzną jakość wydruków w połączeniu z wysoką prędkością drukowania. Niezbędnym elementem jest prasa termiczna lub kalander do przenoszenia wydrukowanego obrazu z papieru na materiał. W niej dokonuje się wtłoczenie wzoru w tkaninę. Zakup wydajnego sprzętu to poważna inwestycja, ale zalety druku sublimacyjnego pozwalają na jej szybki zwrot. Koszt eksploatacji urządzenia jest o wiele mniejszy niż jej zakup, a poza tym można na niej realizować również spersonalizowane, niskonakładowe projekty, a nawet drukować pojedyncze egzemplarze. Wzory najlepiej prezentują się na tkaninach ze 100% poliestru, z odwzorowaniem delikatnych odcieni, a jednym z ich największych atutów jest wyjątkowa trwałość.

Oferujemy wyjątkowe drukarki sublimacyjne

Zapraszamy drukarnie planujące poszerzenie swoich możliwości do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy urządzenia do druku sublimacyjnego o wysokich prędkościach druku i niskim koszcie początkowym. Sprawdź naszą ofertę!

Choice Billing Address

×

You have no billing addresses.

Choice Shipping Address

×