fbpx

Drukarki DTF

TruJet DTF F2

Drukarki DTF
Szerokość robocza
600 mm.
System nawijania
automatyczny system nawijania
Liczba głowic drukujących
2 szt.
Prędkość drukowania
do 15 m2/h.

TruJet DTF F4

Drukarki DTF
Szerokość robocza
600 mm.
System nawijania
automatyczny system nawijania
Liczba głowic drukujących
4 szt.
Prędkość drukowania
do 30 m2/h.

Czy masz jakieś pytania?

Masz wątpliwości, który ploter jest odpowiedni dla Twoich potrzeb? Napisz do nas! Z przyjemnością dobierzemy odpowiedni model dla Ciebie.

O drukarkach DTF

Druk DTF (Direct to film) jest również określany jako druk bezpośredni na folię i polega na drukowaniu transferów, które są prasowane na gorąco na różnych rodzajach odzieży lub gadżetów (i innych podłożach).

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania tą technologią druku na tekstyliach. Jak to jednak wygląda w praktyce? Proces drukowania jest stosunkowo prosty. Za pomocą drukarki drukujemy obrazy na specjalnej folii PET. Drukujemy obraz specjalnymi atramentami pigmentowymi DTF. Jednocześnie podczas druku na kolorowy warstw dodatkowo nakłada się biały atrament – tło.  Po zadrukowaniu powierzchnia musi być pokryta proszkiem, który jest jednocześnie klejem, aktywatorem i podłożem. Następnie taką folię z posypanym nadrukiem piecze się w suszarce – piecu, w którym proszek się topi. Na koniec folia jest schładzana i zwijana. Możesz wykonać te kroki ręcznie, ale lepiej na liniach automatycznych.

Drukarki DTF do drukowania na folii PET z wytrząsaniem proszkowym integrują drukowanie, powlekanie proszku i suszenie w jednej maszynie. Po wyschnięciu folii można ją wykorzystać do przeniesienia nadruku na odzież. Wystarczy wyciąć obrazek i przykleić go za pomocą prasy termicznej.

Mając takie DTF maszyny masz dużo większe możliwości w zakresie nadruku na koszulkach, bluzach, gadżetach, torbach itp. 
Prawidłowo uruchomiona linia działa prawie bez nadzoru. Wreszcie, oszczędza koszty pracy, ponieważ jeden pracownik może obsługiwać więcej niż jedną maszynę.

Choice Billing Address

×

You have no billing addresses.

Choice Shipping Address

×