fbpx
TruJet M3

Jak wybrać urządzenia do druku wielkoformatowego?

Zamierzasz kupić urządzenie do druku wielkoformatowego? Zanim zdecydujesz się na konkretny ploter, dokładnie zapoznaj się z jego parametrami. Sprawdź, jakie wykorzystuje technologie i ile wynoszą koszty eksploatacji. Pamiętaj, że istotna jest także jakość i wielkość wydruku, która musi odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom.

Koszty eksploatacji

Przed wyborem konkretnego urządzenia do druku wielkoformatowego należy wziąć pod uwagę koszty eksploatacji. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, ile będzie kosztował kompatybilny atrament do wybranego sprzętu. Należy przy tym podkreślić, że wiele ploterów drukuje z wykorzystaniem idealnie dopasowanych, certyfikowanych atramentów, które nie są drogie. Właśnie takie urządzenia są najlepszym wyborem pod względem ekonomicznym.

Wydruk dostosowany do oczekiwań

Nowoczesne plotery są w stanie wykonać naprawdę duże wydruki w bardzo szybkim czasie. Wybór konkretnego urządzenia powinien być podyktowany także jakością nadruku oraz jego wielkością. Niektóre sprzęty zapewniają wydruki do ponad 3 m szerokości, co jest doskonałym rozwiązaniem chociażby w przypadku większych bannerów. Należy też upewnić się, jakich efektów można się spodziewać. Warto sprawdzić, czy urządzenie gwarantuje wykonanie ostrych, precyzyjnych wydruków z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Ważne jest także zweryfikowanie, czy gotowe nadruki będą odporne na czynniki zewnętrzne, co pozwoli na długo zachować czytelność i intensywność kolorów.

Zastosowane technologie

Na wybór odpowiedniego urządzenia do druku wielkoformatowego powinny także wpłynąć technologie zastosowane w danym modelu plotera. Warto zwrócić uwagę chociażby na obecność systemu zapobiegającego zatykaniu się dysz podczas postoju drukarki, co pozwoli zadbać o czystość captopów. Nie bez znaczenia jest również specjalny system prowadzenia papieru – dobrym wyborem będzie na przykład technologia z wykorzystaniem ukośnych kanałów, która gwarantuje płynność w prowadzeniu papieru. Na uwagę zasługuje także sama konstrukcja rolki dociskowej. W urządzeniach wyższej klasy często można też natknąć się na system naciągania zadrukowanego papieru i nawijania z tyłu, co dodatkowo wpływa na szybkie i precyzyjne drukowanie.

Zakup konkretnego urządzenia do druku wielkoformatowego musi być przemyślany. Zastanów się, jakich efektów oczekujesz i wybierz sprzęt, który pozwoli w szybkim czasie nanosić większe nadruki. Postaw na urządzenia najwyższej jakości, które znajdziesz w ofercie TruJet.

Choice Billing Address

×

You have no billing addresses.

Choice Shipping Address

×