fbpx
TruJet M3

Druk na bawełnie - pigmentowy czy reaktywny?

W technologii drukowania tekstylnego materiału bawełnianego mamy do wyboru dwie główne metody wykonania nadruku – druk reaktywny i druk pigmentowy.

Druk reaktywny

Jest to metoda bardzo popularna ze względu na trwałość nadruku na tkaninie bawełnianej. Barwniki łączą się z włóknem tkaniny, stając się jej integralną częścią. Są one odporne na blaknięcie, a także pranie nawet w bardzo gorącej wodzie. Wykazują się także wysoką odpornością na działanie promieni słonecznych oraz mechaniczne ścieranie się materiału. Technologia ta pozwala na uzyskanie doskonałego nasycenia materiału bawełnianego kolorami. Druk reaktywny jest technologią wieloetapową i sprawdzi się w dużych zamówieniach materiału ze względu na duży koszt tej technologii. Na wysoki koszt procesu składają się poszczególne etapy tej metody, czyli parowanie materiału, a następnie pranie i suszenie.

Druk pigmentowy

Druk pigmentowy barwi powierzchnię tkaniny za pomocą tuszy pigmentowych. W tym przypadku tusz nie wnika we włókna tkaniny, a jest do nich przytwierdzany za pomocą specjalnego spoiwa, które pozwala lepiej zespolić nadruk. Dużą zaletą druku pigmentowego jest znacznie krótszy czas cyklu technologicznego – prawie dwukrotnie krótszy niż w przypadku druku reaktywnego, gdyż nie wymaga on procesu parowania i płukania tkaniny. Dlatego ten rodzaj druku będzie tańsza formą barwienia tkaniny, proces jest krótszy. Druk pigmentowy oferuje szeroką gamę kolorów i przejść tonalnych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mniejszych odbiorców, bo nie trzeba zamawiać całych bel materiału, a można realizować mniejsze, niepowtarzalne zamówienia.

TruJet oferuje najlepszej klasy drukarki przemysłowe wielkoformatowe przeznaczone do barwienia tkanin. Drukarki te wyróżniają najlepszą jakością wydruku przy najniższym koszcie w porównaniu do maszyn innych producentów. W ofercie znajdują się tusze sublimacyjne z certyfikatem OEKO-TEX, papiery do sublimacji oraz atramenty pigmentowe, tusze pigmentowe do druku DTF, proszkowy klej termoaktywny i do druku DTF.

Jeżeli szukasz wysokiej jakości maszyn drukujących o dużej prędkości wydruku i najlepszej jakości druku przy zachowaniu niskich kosztów, zapraszamy zapoznania się z ofertą naszych urządzeń.

Choice Billing Address

×

You have no billing addresses.

Choice Shipping Address

×