fbpx
TruJet M3

Druk DTF - na czym polega? Dlaczego warto zdecydować się na zakup urządzeń do druku DTF?

DTF to jedna z nowoczesnych metod druku na elastycznych powierzchniach, stosowana przede wszystkim do zdobienia ubrań. Obrazy drukowane w ten sposób mają bardzo wysoką jakość, a także odznaczają się doskonałą trwałością. Dzięki temu DTF stała się jedną z podstawowych metod druku w przemyśle odzieżowym.

Na czym polega druk DTF?

DTF (ang. direct-to-film) to nowoczesna metoda cyfrowego nadruku, stosowana przede wszystkim do przenoszenia obrazów na tekstylia. Drukarka DTF najpierw przenosi grafikę na specjalną folię, na którą w dalszej kolejności nanoszony jest klej oraz finalnie proszek polimerowy. Po podgrzaniu folii proszek ulega stopieniu i w ten sposób tworzy się elastyczna warstwa, którą przenosi się na odzież z wykorzystaniem prasy termicznej. W druku DTF wykorzystuje się atramenty pigmentowe, które muszą charakteryzować się odpornością na zmywanie, blaknięcie i pękanie. Jak widać jest to proces wieloetapowy, jednak nowoczesne urządzenia do druku DTF potrafią znacznie go skrócić, automatyzując większość opisanych procesów.

Dlaczego warto wykorzystywać druk DTF?

Zakup urządzeń pozwalających na wykonywanie druku DTF to inwestycja, która z pewnością opłaci się każdej firmie działającej w branży odzieżowej. Metoda umożliwia druk w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu można tworzyć obrazy i wzory przykuwające uwagę potencjalnych nabywców odzieży. Druk DTF może odbywać się na szerokiej palecie materiałów, takich jak między innymi bawełna czy poliester, a także na mieszankach tkanin. Za jego pomocą można zadrukowywać bluzy, koszulki, torby, czapki, a także obuwie. Dzięki wysokiej trwałości pozwoli każdej firmie odzieżowej uzyskać przychylność klientów, którzy wrócą by zakupić kolejne produkty doskonałej jakości.

Druk DTF powoli staje się standardem w branży odzieżowej. Wykorzystując tę technologię można tworzyć trwałe i doskonałe jakościowo nadruki na rozmaitych materiałach i elementach odzieży, co pozwoli dotrzeć do nowych klientów. W ten sposób urządzenia DTF szybko się zwracają i zaczynają na siebie zarabiać.

Choice Billing Address

×

You have no billing addresses.

Choice Shipping Address

×